Geopatogenní zóny

Geopatogenní zóny byly dříve označovány jako dračí žíly. Slovo geopatogenní vzniklo ze dvou řeckých slov: geo znamená země nebo zemní a pathos značí utrpení nebo nemoc. Volně přeloženo jde o utrpení, které pochází ze země, nebo nemoc pocházející ze země.

Za patogenní zónu považujeme vše, co vychází z vnějšího prostředí organismu a nepříznivě působí na jeho zdravotní stav (tedy např. i prostor před a za televizorem či počítačem, blízký prostor u tmavého luxolového nátěru apod.).

Pokud nepříznivé záření vystupuje ze Země, nazýváme ho geopatogenní zónou. Ta se vytváří nad geologickými anomáliemi, jako jsou zlomy, poklesy, styky hornin a radioaktivní lokality, nad podzemními vodními toky a v souvislosti s tzv. Hartmanovy pásy a Curyho pásy probíhajícími mřížovitě kolem Země.

Geopatogenní zóny rozpoznají psi a kočky

Velmi dobrými indikátory pro zjištění geopatogenních zón jsou psi a kočky. Pes reaguje obdobně jako člověk. Je-li pes na daném místě nervózní a chce místo opustit, pravděpodobně tudy prochází geopatogenní zóna. Kočky naopak tato „nevhodná“ místa vyhledávají.

Citliví lidé, senzibilové či proutkaři umí místa těchto nepříznivých zón zjistit pomocí virgule či proutku. Určí, kudy zóny procházejí a kde jsou tzv. "uzly" těchto zón. Následně lze přizpůsobit rozložení nábytku jednotlivých místností v bytě či na pracovišti tak, aby člověk v nepříznivých zónách pobýval co nejméně.

Patogenní zóny

 • Zemní: prameny vody, tektonické poruchy, půdní zlomy - nepravidelné zóny
 • Kosmické: Hartmannovy zóny a Curryho zóny - pravidelné pásy dle směrů světových stran, velmi hustá síť
 • Umělé: Hlavně EMS - elektromagnetický smog - převážně počítače, mobily, vysílače atd.

Kdy hledat geopatogenní zóny

Než tedy opravdu začneme hledat příčinu našich problémů v zónách, musíme vědět, že důvodem nespavosti nejsou naše jiné psychické problémy. Pokud víme, že nás nic závažného netrápí a přesto se často budíme, nebo jsme ráno velmi unavení bez jiné zdravotní příčiny, pak je možné, že příčina je v geopatogenních zónách na našem lůžku.

Je třeba si uvědomit, že téměř všude se nachází nějaká ta zóna. Pokud není příliš silná nebo se jednotlivé zóny nějak výrazně nekříží (čímž se zesilují), tak není čeho se obávat. Jestliže jsou ovšem někde zóny silné, což platí hlavně pro zemní zóny, pak nelze situaci podceňovat, ale naopak ji řešit.

Problémy způsobené geopatogenními zónami

 • Malé děti vylézají nebo vypadávají z lůžek, přecházejí do postelí rodičů či sourozenců, spí na zemi mimo tuto zónu nebo jsou přitisknuty v divných polohách na mříže postýlek, v noci pláčou, neklidně spí; může se projevit nechutenství a neklid.
 • Dospělí se podvědomě brání odchodu do postele, která je umístěna nad nepříznivou zónou, nemohou dlouho usnout, v noci se probouzejí, přelehávají jinam, nemohou doslova vydržet v posteli, zvláště při úplňku; studené nohy, ranní únava větší než večer, nevyspalost, nervozita, brnění údů, mrazení těla, pocity zimy nebo průvanu nebo naopak pocity přehřátí a strnulá šíje; podle druhu polohy k zónám a k jejich křížení vznikají bolesti hlavy a kyčlí, revmatické bolesti.
 • Je-li lůžko nad podzemní vodou, vzniká po 10 - 15 letech polyartritida. Při pobytu nad křížením zón bývá zjištěna skleróza multiplex, nádorová onemocnění, žlučníkové a ledvinové záchvaty a kamínky, oční nemoci a duševní poruchy.
 • Spolupůsobením křížení geopatogenních zón může docházet až k poruchám paměti a pomatenosti, rozvrácenosti a depresím.

Máte-li dojem, že by geopatogenní zóny mohly být příčinou vašich problémů, můžete si domů pozvat zkušeného telestéta (proutkaře), který vám poradí, jak rozmístit nábytek, aby se postel nenacházela přímo ve škodlivé zóně.

 

Máte zkušenosti s tímto měřením a myslíte si, že geopatogenní zony opravdu existují?

Geopatogenní zóny patří do témat
 • Geopatogenní zony v Praze Jakub Dubský 01.12.2017 16:32:41

  V Praze a Středočeském kraji se komplexní diagnostikou obytného prostoru zabývá "Centrum Zdravý prostor" www.zdravyprostor.cz. Kdo upřednostňuje spíše exaktní a věcný přístup k lokalizaci geopatogenních zón v obytném i veřejném prostoru, nebo na pozemcích, nalezne zde seriozní službu.

 • GPZ Gryc 09.02.2012 13:33:58

  Vážení, je mezi námi velmi mnoho různých lidí, kteří se nám snaží namluvit, že odstíní geopatogenní zóny. Nabízí různé pyramidy, obrazce, kovové fólie či elektronické udělátka, které vyrábějí na oblbování lidí, jenž ve své nemoci udělají vše, aby si pomohli ku zdraví. Osobně se zabývám vyhledáváním a odstiňováním geopatogenních zón a za svou praxi jsem už viděl všechno možné i nemožné. Musím Vás však upozornit, že tyto vibrace dokáží odstínit pouze čtyři známé, čistě přírodní materiály: seno, sláma, koňské žíně a specielně zpracovaná vlna. Avšak tyto materiály Vás jsou schopny ochránit pouze do výše 50 cm. Po té se vibrace opět vrací na své místo a pokračují dále do vesmíru. Například dříve používané slamníky Vás při spánku 100% ochránily. Rád bych upozornil na fakt, že neexistuje nic co by dokázalo odstínit větší prostory, natož celé místnosti. Mám za sebou řádově stovky měření, takže mám velmi dobré zkušenosti a mnoho zákazníků, kterým jsem pomohl s jejich zdravotními problémy. Pokud Vás tato problematika zajímá a máte zájem dozvědět se něco víc, tak mne kontaktujte. Miloš Gryc, Moravany u Brna [e-mail: spica.gs@volny.cz, tel: 608 901 004] Své tvrzení Vám mohu kdykoliv osobně dokázat.

  • Re: GPZ Jan 22.07.2012 10:29:08

   Pouze ctyri materiály?

   Vase kategoricke závěry mě nepřesvědčila, navic vas prispevek spamu je vsechny fora na tohle tema - bezplatná reklama?

 • GPZ nelze rušit Milan Řezníček 03.07.2011 17:29:38

  Geopatogenní zony nelzeodrušit. Firma Adam prodávábezcenné"předměty".Proveďte měření po odbornícíchz firmy Adam někýmnezávislým a budetepřekvapeni.

  Milan Řezníček, Opava

 • GPZ Anna Bohačíková 08.05.2011 19:42:48

  Geopatogenní zony jsem si nechala odborníkem proměřit,abych nemusela měnit bydliště(pro špatné zóny),raději jsem si pořídila podložky Arpa a odrdrušovač špatných zón Cheops,jsou to výrobky s atestací a proto jim věřím i všemu co jsem se už o Dráždivých zónach dočetla.Chci věřit,že se můj zdravotní stav zlepší,nerada bych do smrti měla špatný pocit,že jsem pro své zdraví udělala málo.
  Pokud vám záleží na svém zdraví,je to nejmenší co proto lze udělat,nechat si přeměřit geopatogení zóny,ve firmě Adam vám jistě vyjdou vstříc.Přeji všem mnoho pevného zdraví.-Ani.

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Zdravé bydlení patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Zdravé bydlení

 • Paní Maria Omer 13.11.2014 17:11 hubnutí

  Dovolená Loan Company Dobrý den, pro vásve vánoční dovolenou!úvěr společnosti,výpůjční s…

 • Mr Gerrad 13.02.2015 22:02 hubnutí

  Poskytujeme finanční pomoc pro ty, kteří potřebují půjčku a dát úvěr s úrokovou sazbou ve výši 2%…

 • pan Walter 13.04.2017 08:04 Potřebujete naléhavou půjčku?

  Při pohledu na podnikatelský úvěr, osobní půjčky, bydlení, půjčky na auta, studentské půjčky,…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku