Jak přežít stěhování?

Krabice přeplněné věcmi, nepořádek v bytě, starost s nábytkem, výběr stěhovací firmy - prostě chaos, stres, časové vytížení. V dnešním uspěchaném světě se toho snažíme stíhat co nejvíce, ale pokud nám do života zasáhne událost, jako je například stěhování, najednou máme věcí nad hlavu a kolikrát nevíme, jak to všechno zvládnout.
Stěhování není záležitost, kterou odbudeme za jediný den, je okolo spoustu práce a organizování. Navíc jsou do toho zatáhnuti všichni členové rodiny či spolubydlící, a proto je důležité řádně se domluvit i s nimi. Ale to všechno neznamená, že by stěhování nemohlo probíhat v klidu a bez větších závad. Lze to přežít s úsměvem na tváři a bez hádek s partnerem. Jak na to?

Výběr stěhovací firmy

Nejdůležitější a nejlepší věcí, kterou před stěhováním můžeme udělat, je vše perfektně naplánovat. Je rozhodně dobré začít s určitým předstihem, aby se případné komplikace daly bez problému vyřešit. Podstatnou věcí je výběr stěhovací firmy. Služby by měly být co nejkvalitnější a nejprofesionálnější. Firma by měla veškerou těžkou práci obstarat za vás. Pravdou je, že výběr stěhovací firmy je dosti náročný, protože firem je na trhu mnoho. Není od věci zeptat se známých, které stěhování už někdy v minulosti potkalo, aby nám někoho doporučili.

Stěhovací firma vám na objednání zajistí i vyklizení bytů. Přijede na určené místo a vše, co je potřeba, vyklidí a odveze do sběrných dvorů. Zákazník se tedy vůbec nemusí starat, co se starými věcmi a vše je zařízeno z pohodlí domova.

Mnoho stěhovacích firem dnes nabízí kartónové krabice, do kterých lze všechny věci uložit tak, abychom je ochránili před újmou. Mějme na paměti, že jak dobře a systematicky své věci uložíme a zabalíme, tak lépe a snadněji se nám budou v novém bytě vybalovat. Např. popisky se velmi dobře osvědčí při chaotickém vybalování.

Balení osobních věcí a vyklízení

Pokud máme rozhodnutí o výběru stěhovací firmy za sebou, začněme balit. Je dobré balit postupně, od těch nejméně potřebných věcí. V balení bychom měli mít pořádek, vše pečlivě popisovat a balit podle nějakého řádu. V den D, kdy se dostaví stěhovací firma, by mělo být vše již hotovo, aby stěhování probíhalo bez větších komplikací. Nepodceňte dvě důležité věci:

1.   Upozorněte všechny obyvatele, že v den stěhování bude výtah plně vytížen.

2.   Zajistěte volný přístup stěhovacímu autu co nejblíže ke dveřím.

Stěhováci naloží všechny krabice i nábytek na auto a odvezou na určené místo, kde je opět rychle vyloží a dopraví až do nového bytu. Tímto stěhování pro firmu končí. Vám poté zbývá všechny věci vybalit a určit jim místo v novém domově. I při stěhování platí, že čím lépe se připravíme, tím lépe vše bude nakonec probíhat.

Zařizování po přestěhování

Stěhováním ovšem bohužel celý kolotoč nekončí. Po přesunu do nového domova je potřeba zařídit spoustu ostatních věcí. Nejdůležitější je změnit adresu trvalého pobytu. Stějně tak tuto změnu musíme nahlásit v bance, spořitelně, u leasingové společnosti, na finančním úřadě, pojišťovně apod.. Pro případ, že se nám nepodaří informovat všechny přátele, umožňuje pošta nahlášení nové adresy, kam bude odesílat zásilky směrované do původního bytu, tzv. dosílku. Při stěhování je rovněž důležité nezapomenout odhlásit telefonní linku. Případně si ji nechat přenést na nové bydliště. Jak je tedy vidět, se stěhováním nesouvisí jen přemisťování svých osobních věcí, ale i mnoho zařizování s nahlašováním změny bydiště.

 

Jaké máte zkušenosti se stěhováním vy? Byli jste spokojeni se službami stěhovací firmy?

Jak přežít stěhování? patří do témat
 • Marie 20.07.2016 13:57:05

  My jsme se po několikaporovnaných poptávkáchrozhodli pro Čtvrtečku -http://ctvrtecka.cz/stehovani/Je dobré, že všechenobalový materiál mají asamotné stěhování je skorobez práce

  • Re: Nina 07.12.2017 10:16:39

   Taky jsme prubli stěhovánís Čtvrtečkou: http://ctvrtecka.cz/stehovani/. Velký plus jsem jimpřiložila za smluvní cenustěhování a né hodinovou:-)

 • Stěhování Dominik 12.09.2017 09:36:48

  Zatím jsem neměl potřebu využít služeb stěhovací firmy, ale byla potřeba půjčení dodávky. Mohu doporučit Půjčovnu dodávek Praha – telefon: 608 780 500 (8:00 - 21:00).

  • Re: Stěhování Anna 26.10.2017 18:53:47

   Jak přežit stěhování? Úplně normálně. Psychicky se třeba na to připravit. Neuškodí ani seznam, kde co koupit, nebo vybavit (třeba odhlášení elektřiny, změna bydliště - doklady...). Mně hodně pomohl online seznam, kde jsem si škrtala co už mám a co nemám hotový. V podstatě jsem si všechny krabice sehnala přes lidl. Až na některé, které jsem zakoupila přes obalove-materialy.cz. Krabice, které se dali zavřít jsem dala na půdu, protože jsme tam měli buď sezónní oblečení anebo nějaké staré věci.

 • PUJCKY Garcia Sacramento 23.08.2017 01:34:45

  Hledáte podnikatelský úvěr, osobní půjčky, bydlení, studentské půjčky studentů, půjčky na konsolidaci, nezajištěný úvěrový rizikový kapitál; Atd .. Nebo odmítl půjčku od banky nebo dohody jeden nebo více finančních důvodů. Je více pravděpodobné, že vaše důvěra Toto řešení! A pastýři soukromí věřitelé půjčují společnosti a jednotlivce v nízké a cenově dostupné sazbě ve výši 2%. Máš zájem? Kontakt po přepočtu úvěru do 48 hodin. KONTAKTUJTE NÁS garciajsacramento@gmail.com

 • checklist Ala 03.07.2017 12:48:23

  Ahoj, nám při stěhováníhodně pomohl tento checklisthttp://www.diskontdepot.cz/cs/tipy-pro-stehovani.html

 • Stěhování Martina 27.06.2017 14:16:06

  Dobrou zkušenost máme se stěhovací rodinou firmičkou DYMAS.cz - +420 605 125 869. Je na ně opravdu spolehnutí. Dokonce jim ani nevadí stěhování piana, který u nás bylo také potřeba vystěhovat.

 • Denča 09.09.2015 10:49:19

  Já jsem se potřebovala přestěhovat a neměla čas to řešit, stěhovala jsem se kvůli práci a řešila ještě nějaké náležitosti v té původní. Takže stěhováci pro mě byla jak se říká „jasná volba.“ Nakonec jsem využila Tavočer a ti byli v pohodě. Moc mi pomohli, půjčili mi dokonce i krabice, takže stačilo jen zabalit, popsat a pak vybalit :) Neměla jsem ani čas se stresovat nebo řešit nové prostředí a lidi.

  • Re: stěhování Denča 22.05.2017 10:48:58

   Ahojda já jsem se nedávno stěhovala a také jsem využila firmu tavočer. Nemusela jsem shánět žádné krabice, čím obalím nábytek aby se nepoškodil a nakonec koho poprosím, aby mě přestěhoval. Zabalila jsem si jen osobní věci a zbytek udělala firma. Byla jsem spokojena s ochotou a komunikací. Ještě jsem je poprosila, jestli by po cestě nezastavili u mé známé, která chtěla mou starší ledničku, jelikož jsem si kupovala novou a s tím taky nebyl problém. Pokaždé jsem se stěhovala sama, ale teď jsem na to neměla moc času a chtěla jsem vše v klidu bez nervů a stresu jestli vše dobře dopadne.

  • Re: Lenka 28.11.2015 11:45:47

   Chci se zeptat, když si najmu firmu na stěhování, tak jestli mi i ten nábytek rozmístí přesně tam kam budu chtít? Je to možná blbá otázka, ale jestli se do toho zahrnuje i takové "stěhování" po bytě...když chci dát jednu skříňku na druhou až ke stropu, tak jestli je to součástí jejich služeb, nebo jestli se za to připlácí? A ti stěhováci z Tavočeru, odpovídala cena tomu co jste si předem vypočítali na té jejich kalkulačce, nebo tam byly nějaké doplatky? případně za co? Děkuji moc

   • Re: Re: Daniela 13.12.2015 13:49:18

    Nejsem sice paní (slečna), které se na to ptáte, ale odpovím za sebe. Podle mého by s tím nemusel být problém. Aspoň u mě chlapíci prostě vzali vše, co bylo třeba, já jim řekla, do které místnosti co patří. U některých malých kusů nábytku jsem už věděla, kam přijdou, takže jsem je nasměrovala a položili ho tam. Samozřejmě skříně, postele (to, o bylo pro stěhování rozloženo), neřešili a jen dali do správné místnosti. Myslím si tedy, že s daním dvou skříněk na sebe by nemuseli mít problém. Váhala jsem tenkrát, jestli si vzít Tavočer firmu nebo jednu z velkých konkurencí jejich, zavolala jsem si do obou, nechala si udělat kalkulaci a Tavočer to vyhrál. Dám i na první dojem a přes telefon byl pán milejší..

    • Re: Re: Re: Magdaléna 27.01.2017 10:50:38

     Dobrý den, osobně jsem kestěhování použilastěhovací firmu. Dlouho jsemhledala jakou firmu zvolit anakonec jsem zvolila totohttp://www.stehovani-tavocer.cz/. Velmi se nám líbilo, žedokážou přestěhovat i dozahraničí.

    • Re: Re: Re: Lenka 17.01.2016 17:33:59

     Dobrý den, děkuji za Vaši odpověď. Nakonec jsem si Tavočer vybrala taky a bylo to všechno jak jste popsala...Brácha mi přišel na pomoc, takže byl pánům stěhovákům k ruce, a v bytě to naskládali rovnou na své místa...tímto rovnou doporučuji si na novém bytě už předem rozmyslet kam co budete chtít, sice jsme pak ještě s bráchou a kamarádem dělali menší úpravy, ale ten nejtěžší nábytek byl na své místě. Cenově to taky dopadlo přibližně podle té jejich kalkulačky. Takže ok. Děkuji za Váš komentář, byl to taktéž jeden z důvodů proč jsem si vybrala zrovna je.

 • Mili 29.03.2017 18:54:48

  Tak stěhování se dápřežít i tím, že si hovelice pečlivěnaplánujete... Pokudnapříklad budete postupovatpodle tohoto:https://www.profigroup.cz/rady-a-tipy/jak-spravne-balit-pri-stehovani.htm, tak problém sezabalením je vyřešen. Alejiné věci je též potřebaorganizovat.

 • Stěhování jako chaos? Daniela 04.12.2015 19:40:32

  Předem díky za tipy na obalove-materialy, nakoupili jsme tam krabice a popruhy. Stěhovali jsme se totiž dodávkou na několikrát... byl to masakr a doufám, že mám na pár let klid :D teď mám popruhy a krabice schovány ve sklepě. popruhy třeba někomu ještě půjčím, krabice slouží na sklenice a harampdáí, pár jich použiju na větší vánoční dárky.

  • Re: Stěhování jako chaos? Jenda 13.12.2015 14:00:36

   Díky za tip na obalovematerialy! Neznal jsem je, ale mají tam dost dobrých věcí na stěhování. Manželka je úplně nadšená, že nemusíme shánět krabice po obchodech a řešit, že jsou bez vrchu (od banánů a tak)

   • Re: Re: Stěhování jako chaos? kamča 15.03.2017 14:01:55

    Když si člověk dobřestěhování naplánuje apřipraví se na něho, tak sedá přežít naprosto vpohodě. Základem je všechnodobře zabalit a popsat. Cočlůověk tak častonepotřebuje, může sipostupně vozit předem - unás se to dalo taktorealizovat, protože jsme sestěhovali do vlastníhodomečku a tam na to prostorbyl. Takže veškerékvětiny, sezónníoblečení, nábytek na terasunebo třeba knížky, samotnouknihovnu a nábytek - mělijsme pak na bytě jen postel,komplet obývák a kuchyň.nábytek jsem měla obalenýstretchovou fólií a knížkyoblečení a další věcijsem převážela vkartonových krabicích,které jsme si za pár korunpůjčilihttps://www.obalove-materialy.cz/prodejna-obalu-praha/pujcovna-stehovacich-pomucek.Nemusela sem je shánět poznámých a pak jsem je zasnemusela nikde skladovat.Prostě pohodinda :) A přifinálním stěhování jsemoblečení, peřiny a dalšívěci vozila v těch modrýchikeáckých taškách. Vlezese do nich opravdu hodněvěcí a jsou pevné. Spíšmě pak štvalo, to veškerévybalování, protože vnovém domě máte až mocmožností, jak si všechnouspořádat :D

 • Ignác 24.11.2016 09:30:03

  Dobrý den, musím říci,že my jsmehttp://www.obalove-materialy.cz/ využili nejen k nákupuúložných boxů astěhovacích krabic, aledokonce jsem zde pořídili istěhovací popruhy, které sehodí zejména kpřestěhování velkýchkusů nábytku.

 • Lucka25 12.03.2015 20:15:58

  Mně reálně nejvíce pomohl můj manžel, který mi byl neskutečnou podporou a pomocí. Věděl, že v organizaci jsem o dost lepší než on a tak mi pokaždé sebral děti ven a já jsem mohla v pohodě balit. Nakoupila jsem si krabice, protože jsem věděla, že i tak je budu potřebovat, protože mnoho věcí jsme už nepotřebovali a chtěli jsme je darovat do sběrných středisek, aby to tam dali dětem a rodinám v nouzi, které to opravdu potřebují. Krabice jsem také koupila přes obalove-materialy.cz. sama jsem se potěšila, když neprošli ani tři dny a krabice jsem měla a tak jsem mohla postupně ukládat věci.

  • Re: Markéta 21.11.2016 19:16:51

   Jo, stěhování třeba s dětmi je docela peklo, to se musí opravdu a doslova PŘEŽÍT :D Horší je, když se ti stěhováci musejí organizovat, musí se za nima běhat a koukat, aby nikdo nic nerozbil apod., a ještě do toho i děti - tak to je konečná. My to naštěstí neřešili, měli jsme vlastně megaštěstí, páč bývalý kolega manžela šel k Profigroupu - btw., https://www.profigroup.cz/ - za lepšími penězi, a pomohl nám s tím hodně, takže my se jen táhli za jejich autem s našima věcma.

 • Hanka.Rezková 10.10.2016 09:59:31

  Dobrý den, stěhování je alespoň pro mě značně stresová záležitost. I proto jsme velice ráda zvolila stěhovací firmu, která vše zařídila za mě. Pomohli nám stehovani-tavocer.cz.

 • obaly ke stěhování zdenek 14.09.2016 11:07:42

  Dobrý den, my jsme sestěhovali již asi třikráta pokaždé jsme řešilihlavně to, do čeho naševěci dáme. Na poslednístěhování jsme objevilihttp://www.obalove-materialy.cz/ a zde jsme nakoupilinejrůznější krabice a boxyke stěhování. Vždy sestěhujeme za pomocíkamarádů.

 • Katka 17.07.2016 16:34:59

  Ahojda, já si před stěhováním objednala tady prepravky-plastove.cz přepravky a pomalu jsem si balial věci. Na sobotu jsem měla domluvené stěhováky (kámoše s dodávkou) a ty mi vše pomáhali přenést a převést. Ještě, že jsem bydlela v prvním patře a stěhovala se do přízemního domku :)

 • Honza Frejzl 27.06.2016 14:06:30

  Stěhování se dá mnohemlépe přežít pokud máte kdispozici dostatek obalovéhomateriálu do kterého svojevěci naložíte. Krabice,které k tomu můžetepoužít můžete nalézt zdehttp://www.obalove-materialy.cz/. Máte zde k dispoziciněkolik nejrůznějšíchobalových materiálů.

 • Tajuška 15.05.2016 14:46:07

  tak a rok se s rokem sešel a nám o měsíc vyprší smlouva, take budeme znovu stahovat. nevím si to velmi představit, protože mi je v tomto bytě fakt dobře, mám to kousek do práce a také do nákupního centra, ale majitel nám nechce prodloužit smlouvu a tak se musíme podívat po nějakých bytech. Na něco jsme se byli již podívat osobně a na něco teprve čekáme, kdy bude mít majitel čas. Dopředu jsme si však již zakoupili nějaké ty krabice - také jsme využili obalove-materialy.cz a protože něco budeme vyhazovat a dávat na charitu, určitě se pár krabic hodí, hlavně když nevíme, zda ten byt do kterého půjdeme bude vybaven.

  • Re: Martin Sram 04.06.2016 14:06:54

   ahojda, také jsem objednával krabice, bublinkovou fólii a strečovku na obalove-materialy.cz, vše přišlo rychle. Bohužel, strečovka nestačila, tak jsme pak se ženou museli improvizovat izolepou, kterou mám stále po ruce. Doufám, že jsme se stěhovali naposledy.

 • struzzo 23.03.2016 12:11:00

  Zdravím,
  vím, že stěhování není žádná sranda. Taky jsem se s tím nejednou potýkal. Než abych ale sháněl stěhováky, našel jsem si firmu, která pronajímá dodávku a během pár dnů všechny svoje věci přestěhoval. Tímto doporučuji firmu http://www.dodavky-express.cz , poskytují rozumné ceny a perfektní servis.
  Děkuji

 • ella246 23.03.2016 10:09:56

  Díky za tipy na obalove-materialy.cz, vídávala jsem je často na různých fórech, ale nějak jsem si nedokázala spojit, že tam budou mít věci na stěhování, myslela jsem, že se jedná spíše o dodavatele pro velké firmy. Nakonec jsme tam sady na stěhování objednali i my a co mě uchvátilo úplně nejvíc je ten krabicový šatník :D přemýšlela jsem, jestli by se pak dal případně nějak znovu využít, zatím ho máme v novém sklepě, ale nedávno jsem někde viděla video, jak nějaká ženská vyrobila dětem knihovnu celou jen z kartonu, tak jsem si říkala, že i tohle by mohlo být pěkné, když to nadekoruju, co myslíte, bude to držet?

 • 123stehovani nikdy vice jana 09.01.2013 18:08:15

  Vnuti se do bytu na prohlidku, nastaví vysokou cenu, kterou sice snizite dohadem, ale jste pod tlakem zaplacení zálohy, krabice dovazeji za připlatek a jinak si pro ne musíte dojet přitom na netu garantuji půjčení zdarma, za každou platíte 65kc ..a samo stěhování zážitek neprofesionální neomaleni chlapkove co mají jen blbe řeči a víc kouří než stěhují obalovy materiál extrémně navysuji a přitom s obalenim šetří ..otřesný zážitek nikdy to nikomu a konečnou cenu nedodrží ..

  • Re: 123stehovani nikdy vice Anna 14.03.2016 11:49:42

   Souhlasím s tím, že stěhování je věc, bez které bych se v životě obešla, ale reálně prostě neobešla. Článek se mi líbil, je krásně pozitivní a když se člověk nad tím zamyslí, udělá si systém tak to jde. My jsme si při posledním stěhování před pár týdny udělali systém a to takový, že jsme si na stránkách www.stehovani-tavocer.cz objednali obalový materiál, bubliny, krabice, vše jsme uložili, naskládali, krabice popsali kam mají přijít a co v nich je. Pak jsme v domluvený den s firmou Tavočer vše naložili do jejich aut, oni ještě co uznali za vhodné obalili bublinami, zrcadlo, některé druhy nábytku a pak vše vynosili kam jsme jim řekli. Patří jim obrovské DÍKY za to že to proběhlo ok a byla to super pomoc. Lze to zvládnout i sám, ale proč nezavolat na pomoc odborníky :-)

 • Jarka 09.09.2015 11:16:10

  Já mám doma spoustu věcí, takže stěhování pro mě byla nepředstavitelná věc. Tak jsem začala třídit věci, spoustu jsem toho vyhodila, rozdala nebo prodala. Nakonec mi zůstalo to nejdůležitější a věci které pro mě byly cenné. Krabice na stěhování jsme sehnali z obalove-materialy.cz za pár kaček a nemusela jsem se stresovat se sháněním krabic od banánů:-D jsou to sice dobré a praktické krabice, ale ty co jsem koupila splnily úplně stejný účel a bez starostí…Stěhování nakonec nebylo tak stresující jak jsem čekala, myslím že to bylo hlavně tím, že jsem dělala všechno postupně a plánovala každý krok :)

 • alena 20.08.2015 12:49:08

  stěhování se určitě dá v pohodě přežít, ale je potřeba plánovat dopředu. Já si sepsala seznam, co je potřeba předem udělat a zařídit a moc mi to pomohlo. Předem jsem taky vybírala stěhovací firmu, abych ji měla domluvenou na konkrétní termín a našla jsem tavočer, kde mi navíc půjčili i krabice na stěhování, takže jsem se nemusela shánět a zase mi to ušetřilo čas. Taky jsem protřídila spoustu věcí, takže jsem nestěhovala nic, co bych nepotřebovala. a je dobré si věci balit podle jednotlivých pokojů a všechno popisovat, usnadní se tak pozdější hledání.

 • Dominika 04.08.2015 18:40:52

  Vtipný článek, ale pěkně napsaný. Už jsem si na několika fórech a článcích našla sama sebe jako jsem stresovala a nakonec to dopadlo na výbornou. Podstatné bylo prostě v mém případě, protože jsem měla z firmy dodávku, jen koupit pořádně obalové materiály a ty jsem našla prostřednictvím jedné stránky obalove-materialy.cz. Byla jsem velmi mile překvapena rychlostí odbavení objednávky a stejně jsem spokojená i s donáškou. Takže doufám, že i vy budete mít jen dobré zkušenosti :)

 • Viola26 25.05.2015 21:05:48

  Jako ve většině případů mi dalo balení věcí vždy zabrat. Nejprve jsem se stěhovala z kolejí na studentský byt a pak jsem se stěhovala s přítelem do bytu jen pro nás dva. Už tehdy jsme měli spoustu věcí a mnohé balící obaly jsem si koupila přes obalove-materialy.cz ale myslím, že teď když už plánujeme svatbu, tak si jen s touto webovou stránkou nepomůžu a budeme muset volat i stěhovací službu:D

  • Re: Lenka26 03.06.2015 21:33:53

   děkuji za dobrý tip :) Už jsem přemýšlela i nad tím, že budu pravděpodobně nějaké ty obalové materiály dokoupit, nevím totiž co všechno nabízí stěhovací firma. už příští měsíc se budeme stěhovat a www.obalove-materialy.cz vypadá dobře, ještě zjistit co všechno na stránkách nabízejí, resp. jaký sortiment co do stěhování :) Pevně však doufám, že tam najdu vše potřebné :)

   • Re: Re: Ella 27.07.2015 17:54:27

    Myslím, že na stěhování tam mají krásný sortiment :) tedy široký a najdeš tam úplně všechno, co je bomba, protože je to za slušné peníze a hlavně i odbavení je velmi rychlé :) My jsme také měli při stěhování možnost zapůjčit si krabice, ale něco jsme si i dokupovali, přece jen toho bylo trošku více a něco jsme i nechali v krabicích, neboť jen postupně pořizujeme do nového hnízdečka lásky nábytek :)

 • kopka 20.07.2015 19:04:49

  Já jsem se stěhovala nedávno zpět od manžela k mamce s 2 dětmi. Sama bych to autem, které mi zůstalo nepřestěhovala, protože jsem si brala nábytek, který jsem si chtěla vzít. Objednala jsem si firmu nej-stehovani.cz jejich přístup se mi moc líbil.

  • Re: Kamii 22.07.2015 13:44:36

   To jste se, ale stěhovali s tou firmou ve vašem okolí ne? To bych asi nemohla využít na jiném konci republiky. Jsem z Brna, pokud teda nejsi taky z okolí Brna :D

   • Re: Re: kopka 23.07.2015 18:46:06

    Já jsem z Prahy, ale s něma klidně můžeš taky. Stěhují po celé ČR.

    • Re: Re: Re: Kamii 27.07.2015 17:27:53

     Tak to je opravdu nej stehovani, že si můžu vymýšlet podle sebe. :)

 • Blanka159 18.06.2015 20:33:24

  Děkuji krásné za skvělý článek :) Je super si něco pozitivní přečíst, ačkoli ta diskuse velmi pozitivní není:D Děkuji za zajímavý tip na obalove-materialy.cz, určitě využijeme ať už při stěhování nebo při posílání dárků z našeho eshopu :) Dávám si dost záležet, aby dárek došel v pořádku a hlavně aby obal nepůsobil "jsem to nějak zabalila". To neudělá dojem na nikoho.

 • Johanuska 21.05.2015 22:22:51

  Hodně důležitá jestěhovací firma, hlavně sezapojuje většinou tehdky,kdy je potřeba vyřešitvšechno co nejrychleji :)Mohu doporučit http://ctvrtecka.cz/stehovani/praha/ :)

 • Zuza 19.06.2014 12:50:43

  Nedávno jsme se s rodinou stěhovali s firmou Stěhování FOFR a byli jsme spokojení. Cenu jsme měli dopředu domluvenou, přepravní boxy nám půjčili zdarma. Stěhováci slušní a milí.

  • Re: Fofr stěhování Lucie 21.05.2015 15:52:21

   Můžu potvrdit. Na začátkuroku jsme se stěhovali spřítelem do nového astěhováci byli tak ochotní,že mě dovezli svojídodávkou do bytu kam vezlináš nábytek atd. :) Tady jeodkaz na jejich stránky:http://www.stehovani-fofr.cz/cs/ .

 • Stěhování Milena 23.02.2010 11:31:59

  Já už se stěhovala několikrát, ale stěhovací službu jsem nikdy nevyužila., tkaže zkušenosti nemám. Ale jak se říká, že je lepší vyhořet než se stěhovat, je to pravda. Než se to zabalí, přestěhuje, pak zase vybalí a navíc plno přehlašování adres. je to někdy hodně náročně.

  • Re: Stěhování Verča 30.12.2014 09:48:55

   My jsme si na stěhování dali 2 týdny, přišli jsme z práce a balili. Naštěstí jsme si koupili různé obalové materiály z www.obalove-materialy.cz a také jsme si něco vzali z Lidlu a IKEY. Sklo a keramiku jsme si sbalili do bublinkové fólie, jsem za ni vděčná do teď, protože kamarádce se rozbily svatební poháry a ještě porcelánová sada po babičce. Po 2 týdnech balení, přišli stěhováci a my jsme byli vděční, že jsme nakonec volali firmu, protože to množství krabic a krámů, co jsme nasbírali. No des a hrůza.

   • Re: Re: Stěhování Monika 21.01.2015 21:39:35

    My jsme si koupili tytokrabice:http://www.obalove-materialy.cz/kartonova-krabice-na-krehke-zbozi-s-potiskem-580-300-300-mm/d-1503 mají jich nyní vakci a jsou fakt velmi dobré.Unesli mé knihy a barvy avšechno :) Jsem sběračemliteratury, takže těch knihnebylo nejméně. Něco jsemuž stihla vytřídit azanést do antikvariátu, aťsi to mohou dalšínáruživí čtenáři sebrat,ale i tak je toho víc neždost :) Takže mi tu stojíuž 5 krabic přichystanýchna stěhování :) To budepráce už se přímotěším: D

    • Re: Re: Re: Stěhování Miruš 10.02.2015 14:00:44

     Tak na ty krabice se musím podívat, já právě řeším něco podobného, protože ačkoli jsem doufala, že víc jak jedno stěhování v životě nezažiju, čeká mě to všehovšudy už potřetí a tentokrát komplet, takže s sebou musím vzít vše a stejně, jako ty, mám obrovskou knihovnu a mám strach, do čeho ty knihy dát, aby se mi to nerozpadlo. Ptala jsem se i v obchodech na nějaké pevné krabice, ale tam nemají vůbec žádné. Takže asi objednám tyhle, díky za tip.

     • Re: Re: Re: Re: Stěhování Monika 06.03.2015 20:36:06

      Pokud máš knihydoporučuji:http://www.obalove-materialy.cz/bublinkova-folie-00cm-prodej-na-metry je to na metry, cožje super, protože si to vefinále můžeš rozříznoutjako ty chceš, takže si kupkrabice, na dno dejbublinkovou fólii pak knihy aznovu fólii, takže takovýsendvič a fakt je to úplněsuper a zvlášť když máštakové zachovalé / staršíknihy. Mně ta bublinkováfólie pomohla i připohárech a jídelní sadě.Dostali jsme ji nyní na mojenarozeniny, už když jsme sepřestěhovali a tak jsem sischovala fólii a teď jsem doní uložila i talíře, žese vytáhnou až když budememít nějakou většínávštěvu. :)

      • Re: Re: Re: Re: Re: Stěhování Miruš 03.04.2015 13:54:30

       Děkuji za skvělý nápad :) I jsem to tak nakonec udělala, protože přes www.obalove-materialy.cz jsem si nakoupila krabice a vše potřebné pro balení a lepení a pak jsem si koupila i bublinkovou fólii, protože jsem si myslela, že mi deka bude stačit, ale bylo to strašně na hrubo a bralo to hodně místa, takže nakonec jsem přece jen udělala tak jak jsi mi radila a jsem ráda, protože to mám stále takto v krabici a nakonec to budu i tak všechno prodávat, protože byt je strašně malý a je to zbytečně držet knihovnu a hlavně knihy, které jsem už přečetla a více se k ním vracet nebudu

 • Michal 26.02.2015 13:22:16

  Nedávno jsme stěhovalikamaráda z Prahy do Liberce.Měl zabaleno v zabaleno vbanánových krabicích,zbytek v folii něco jako tato<ahref="http://www.ekobal.cz/obalovy-material/stretch-folie/rucni-prutazna-stretch-folie-flexlight---rucni.html">folie</a>. Trhala se, a byla dost na nic.:-~) Asi měl tu nejlacinější a nejtenčí. Až budete stěhovat vy, sežeňte si pořádnou.
  img:http://www.ekobal.cz/obrazek.php?id=560-3-12-2012-nahled.jpeg

 • To chce klid Petr 04.12.2014 09:47:21

  To chce klid a pozvat si profíky, třeba : http://stehovaniradost.cz/ .

  • Re: To chce klid Lenka 12.01.2015 15:11:22

   Petře nechci být hnidopich, lae pro stěhování profíky je potřeba mít v kapse navíc slušný obnos peněz a to dnes opravdu každý nemá. Zrovna my jsme ten případ, kdy jsme rádi, že jsme si na obalových-materiálech nakoupili krabice, kartony, pytle a bublinky a lepenku.... a to byla jediná finanční investice do celého stěhování, jinak už nás to bude stát jen čas,náš a taky mého táty, který má dodávku a bude nám pomáhat s dopravou...No vlastně ještě nafta bude něco stát,ale pořád je to levnější než kdyby to dělala firma. Samožřejmě na druhou stranu, kdybych ty peníze měla, taky bych si to určitě raději zaplatila...

   • Re: Re: To chce klid Monika45 24.02.2015 19:58:52

    Lenko, děkuji za skvělýtip. Určitě mi přijde teďvhod, protože příštíměsíc se stěhujeme a budutoho potřebovat mraky. Nevímjak je možné, že jsem mohlatolik věcí za 3 roky studianashromáždit. Koukám, žetam mají ihttp://www.obalove-materialy.cz/bublinkova-folie-100cm-prodej-na-metry. To si hnedobjednám a budu to mít i nasvé malé podnikání :) takto je fakt super, dikes zaodkaz a doufám, žestěhování v pohoděproběhlo ;)

  • Re: To chce klid michal 21.01.2015 13:12:57

   my sme se stěhovali několikrát s PSS: http://www.stehovani-pss.cz/cs/stehovaci-sluzby/stehovani-bytu/. stěhování bytu s nimanaprosto v pohodě, takže městěhování neděsí.

 • pořád lolo 23.02.2010 17:25:16

  My se stěhujem pořád, už odmala, kvůli práci rodičů, pak svojí práci, atd. No asi 11x a taky jsem se nezbláznila. Holt nesmí člověku vadit bordel no :)

  • Stěhovací firmy Elena 14.07.2011 11:31:46

   Mám čerstvý zážitek se stěhovací firmou 123 Stěhování, bohužel nemilý. Po prohlídce bytu a označení předmětů, které jsme chtěli odstěhovat, nám milý pán sdělil předpokládaný odhad ceny, která se zkládala z ceny na hodinu práce, kilometrů a obalový materiál. Bohužel, výsledná cena se cca 5x navýšila, takže konečná suma by mohla zaplatit menší dovolenou u moře...
   Doporučuji si stanovit pevnou sumu a pozor na obalové materiály!
   Pevné nervy a solidní stěhováky přeje Elena, Praha

   • Re: Stěhovací firmy Magdal 18.10.2014 22:26:04

    Týjo, tak to je nemilé.Také plánuji stěhování anapadlo mě, že bych siobalové materiály zajistilasama a firmu využila jen nastěhování nábytku adalších velkých věcí,které sama neunesu. Říkámsi ale, aby mi domůnepřišli nějací chlapícijako Pat a Mat:https://www.youtube.com/watch?v=40RA1u9adfM. To měpobavilo. :-) Co si myslíte otěchto krabicích:http://www.mojeobaly.cz/Kartonove-krabice-a-obaly/Kartonova-krabice-300x200x200mm-25ks.html? Jsou vhodné nastěhování?

 • Karos 29.06.2014 11:21:23

  Mrkněte:http://www.stehovani-pss.cz/cs/stehovaci-sluzby/stehovani-bytu/

 • Karos 29.06.2014 11:20:18

  Suprový článek. Já jsemstěhoval s Pražskoustěhovací službou.Stěhují byty, domy i firmy adá se u nich objednat istěhování klavíru nebotrezoruhttp://www.stehovani-pss.cz/cs/stehovaci-sluzby/stehovani-bytu/


Zdravé bydlení patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Zdravé bydlení

 • Paní Maria Omer 13.11.2014 17:11 hubnutí

  Dovolená Loan Company Dobrý den, pro vásve vánoční dovolenou!úvěr společnosti,výpůjční s…

 • Mr Gerrad 13.02.2015 22:02 hubnutí

  Poskytujeme finanční pomoc pro ty, kteří potřebují půjčku a dát úvěr s úrokovou sazbou ve výši 2%…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku