Vánoce - čas klidu a duševní pohody

Vánoce jsou často spojovány se stresem. Nakupování dárků, vánoční úklid, pečení cukroví, shánění vánočních papírů, přibírání na váze, vánoční trhy plné lidí, povinné rodinné štěstí. Obchody se snaží prodat co nejvíce a nabízí nepřeberné množství slev a vám už celé „vánoce“ lezou na nervy. Zkuste se těmto negativním aspektům svátků vyhnout a navodit si psychickou pohodu.

Vánoce nejsou svátkem stresu, ale pohody, klidu a lásky. Zkuste se jen tak projít po vánočním trhu, dát si svařené víno nebo horkou medovinu a nasát krásnou vánoční atmosféru.

Vykašlete se na úklid bytu a na nakupovací šílenství. Dárečky mohou být různé maličkosti, které udělají stejnou radost jako ty velké. Štědrý den přece není jediným dnem v roce, kdy můžete svým blízkým koupit něco pěkného.

Koukejte se s dětmi na pohádky. Klidně se přejezte cukrovím a kaprem a dávejte si to, co chcete. I když vám třeba nebudou po vánocích kalhoty, psychicky na tom budete o mnoho lépe a k Vánocům dobré jídlo prostě patří. Máte přece celý rok na to, abyste se vrátili na svou původní váhu. Pokud vás právě přebytečná kila o Vánocích stresují nejvíce, dávejte si menší porce a jezte pomalu. Nevytvářejte si na sebe umělý tlak, nic se přece neděje.

Pokud se stresujete balením dárků, které nestíháte, můžete si je nechat zabalit dárkovou balící službou, nebo někoho poproste, ať vám s nimi pomůže. Nemusíte všechno dělat sami.

Nikoho z rodiny nenuťte, aby se svátečně oblékal, nebo se za každou cenu tvářil šťastně. Není žádnou povinností, aby kdokoli hrál vánoční klid, štěstí a spokojenost. Nejlépe uděláte, když necháte všechny členy rodiny, aby byli sami sebou a vánoční pohoda si najde přirozenou cestu sama. Nechte se unášet vánoční atmosférou a konečně tyto svátky prožijte v klidu a duševní pohodě.

Vánoce - čas klidu a duševní pohody patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Zdravé bydlení patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Zdravé bydlení

  • Paní Maria Omer 13.11.2014 17:11 hubnutí

    Dovolená Loan Company Dobrý den, pro vásve vánoční dovolenou!úvěr společnosti,výpůjční s…

  • Mr Gerrad 13.02.2015 22:02 hubnutí

    Poskytujeme finanční pomoc pro ty, kteří potřebují půjčku a dát úvěr s úrokovou sazbou ve výši 2%…

  • pan Walter 13.04.2017 08:04 Potřebujete naléhavou půjčku?

    Při pohledu na podnikatelský úvěr, osobní půjčky, bydlení, půjčky na auta, studentské půjčky,…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku